Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

A może nowocześnie?

Każdy styl ma swoje zalety. Jednak niektóre uważane są za lepsze, przez co stają się modniejsze. Wyjątkowo dużo wnętrz odnajdujemy w ostatnich czasach w stylu nowoczesnym. Jest on bardzo chętnie wybierany. Popularny jak nigdy. Dlaczego?

Daje odpocząć od przepychu i wielu zdobień. Pozwala skupić się podczas aranżacji wnętrz na jej najważniejszych punktach. Gwarantuje prostotę i minimalizm. Charakterystyczne jest dla niego stosowanie nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających życie.

Tendencją jest ograniczanie ścianek działowych w domu. Tam, gdzie jest to możliwe stosuje się pomieszczenia otwarte, jak na przykład kuchnia otwarta na salon. Nawet tak intymne pomieszczenie jak sypialna oddzielona jest od reszty pomieszczeń za pomocy szklanych drzwi, czy luksferów. Do oddzielania stref funkcjonalnych w domu służą kolory oraz inne materiały wykorzystywane do ich aranżacji.

Do oświetlenia nowoczesnych wnętrz, w tym kuchni stosuje się lampki sufitowe, reflektory, kinkiety boczne. Celem źródła światła nie jest tylko oświetlanie wnętrz, ale również wyeksponowanie niektórych miejsc w domu. Chodzi o zwrócenie uwagi na pewne punkty oraz podkreślenie atrakcyjnych w danym wnętrzu obszarów, najczęściej wnęk, minimalnych zdobień, itd.

Odmianą stylu nowoczesnego jest hi-tech. Pod nazwą tą kryje się aranżacja przypominająca surowość laboratoriów, miejsc, gdzie wszystko ma swoje miejsce, gdzie surowa czystość decyduje o pięknie.  W kuchniach hi-tech oraz innych pomieszczeniach wykorzystuje się jako materiały najczęściej szkło, metal oraz tworzywa sztuczne. Chłód wnętrza podkreśla również oświetlenie, w jego przypadku jest to często światło niebieskie, kolorowe.

Inną odmianą stylu jest tak zwany styl ciepły. Pozwala on na postawienie prostych, ascetycznych mebli na tle kolorowych ścian, utrzymanych w zdecydowanych barwach. Dynamiczne barwy pozwalają nadać wnętrzu ciepły charakter oraz uzyskać bardzo oryginalny efekt.

Z tagami:

, , , , ,


Podobne informacje: