ściany w kuchni – Ładna kuchnia. http://www.zlewozmywaki.biz.pl Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki Tue, 18 Jul 2017 12:15:41 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.23 Mozaika gresowa do kuchni http://www.zlewozmywaki.biz.pl/2009/02/28/mozaika-gresowa-do-kuchni/ Sat, 28 Feb 2009 12:02:08 +0000 http://www.zlewozmywaki.biz.pl/?p=274 Rok 2008 minął pod znakiem mozaiki gresowej w kuchni. Decydowaliśmy się właśnie na takie aranżacyjne zaplanowanie kuchennej przestrzeni zwłaszcza ze względów estetycznych. Mozaikowe kompozycje mogą wyglądać naprawdę zdumiewająco.

Mozaika gresowa składa się zazwyczaj z 132 kostek naklejonych na specjalną siatkę montażową o wymiarach 30,5 cm na 30,5 cm. W ten sposób zaplanowany plaster może być naklejony na każdego typu powierzchnię.

Mozaikę można zaplanować na całym pasie roboczym w kuchni, ale może być ona także ładnym wykończeniem, który będzie urozmaicał naszą kuchnię. Mozaiką można urozmaicać typową glazurę. Mozaika tego typu może być wybrana w każdym kolorze. Każda mała płytka może być wykorzystana do układania na ścianie w innym kolorze. Możemy także zdecydować się na płytki dekoracyjne.

]]> Mycie ścian w kuchni – kilka dobrych rad http://www.zlewozmywaki.biz.pl/2008/11/14/mycie-scian-w-kuchni-kilka-dobrych-rad/ Fri, 14 Nov 2008 12:55:35 +0000 http://www.zlewozmywaki.biz.pl/?p=174 Jeśli chcemy czyścić ściany, musimy wiedzieć, że jest tyle metod czyszczenia, ile jest rodzajów ścian. Jednak jest też kilka zasad, które należy stosować niezależnie od ich pokrycia.

Przy myciu ścian należy pamiętać, aby odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. Po pierwsze wszelkie kable przeszkadzałyby nam w dokładnym czyszczeniu, a po drugie, zalane wodą, mogłyby być niebezpieczne. Wokół gniazdka wytwarza się pole elektryczne, które przyciąga kurz. Czyszcząc gniazdko i miejsce wokół niego, pamiętajmy o tym, aby woda nie dostała się do środka. Wróćmy jednak do ścian. Istnieje kilka trików, które ułatwią nam mycie ich powierzchni. Ściany pokryte farbą olejną – taką ścianę, myjemy wodą z dodatkiem środka czyszczącego, zaczynając od dołu, natomiast płukanie zaczynamy od góry. Aby kurz łatwiej schodził można dodać soli kuchennej. Ambitniejszym gospodyniom radzimy po osuszeniu ścian, przetrzeć je szmatką z ciekłym krochmalem, a przy następnym myciu kurz z łatwością ustąpi.

Ściany pokryte farbą emulsyjną – ściany emulsyjne są najbardziej kłopotliwe. Co prawda można je myć zwilżoną gąbką lub ściereczką, jednak klejący, żółty kurz w rogach ścian nie zejdzie do końca. Taką ścianę trzeba odświeżać co roku po prostu ją malując. Wybierając kolor ,pomyślmy nad jakimś ciepłym odcieniem, a wtedy żółte ślady nie będą tak widoczne. Istnieje jeszcze jeden sposób. Na palnik kładziemy garnki z wodą i doprowadzamy do wrzenia, okna i drzwi zamykamy i idziemy się odprężyć. Po kilku minutach wracamy wyposażone w ściereczkę. Para wsiąknie w lepki kurz i łatwiej go będzie usunąć. Jest to pomocna metoda… jeśli mamy drzwi w kuchni. Kuchnie w nowoczesnych mieszkaniach często są połączone z salonem, aneksem jadalnym lub jadalnią. W takich typach pomieszczeń ta metoda jest niewskazana.

Ściany pokryte płytkami ceramicznymi – jest to najczęstsze pokrycie ścian w kuchni i zarazem najprostsze w utrzymaniu czystości. Tutaj stosujemy podobną metodę jak w przypadku ścian pokrytych farbą olejną. Zaczynamy mycie od dołu, a spłukiwanie od góry.

]]>
Nietypowe materiały na ścianę w kuchni http://www.zlewozmywaki.biz.pl/2008/06/11/nietypowe-materialy-na-sciane-w-kuchni/ Wed, 11 Jun 2008 20:16:52 +0000 http://www.zlewozmywaki.biz.pl/?p=57 Artykułem tym chcielibyśmy zachęcić Państwa do oryginalnych rozwiązań. Porzućmy na bok kafelki, typowe, mało mówiące o nas, zbyt oczywiste rozwiązania, takie, jak na przykład płytki ceramiczne. Może lepiej zdecydować się na coś, czego prędzej nie próbowaliśmy? Na przykład szkło, blachę! Brzmi nieprawdopodobnie? I bardzo dobrze! Czytaj dalej, by przekonać się co mamy na myśli…

Szkło, blacha kojarzy nam się z pomieszczeniami o charakterze technicznym, z pracowniami oraz z różnymi wnętrzami użyteczności publicznej. Zazwyczaj kojarzone są niezbyt pozytywnie. Wywołują uczucie chłodu i dystansu. Gładka powierzchnia, surowe kolory, niewystępujące w przyrodzie barwy, rozwiązania zaproponowane tylko ludzką ręką. Czy może to się nam spodobać? Tak, tak i jeszcze raz tak!

Nasza kuchnia będzie idealnie spełniać każde funkcje, gdy zastosujemy te materiały z umiarem. Nie musimy przecież pokrywać nimi całych ścian. Dobrym pomysłem jest pokrycie nimi, zwłaszcza szkłem, tylko tych miejsc, w których się w pełni sprawdzą. Mamy tu na myśli na przykład sferę obok zlewozmywaka, pas na blatami kuchennymi.

Oprócz szkła w kuchni naprawdę dobrze będzie wyglądać blacha. Nada ona naszemu pomieszczeniu pewnej surowości, ale także wrażenie wyjątkowej czystości i higieny. Ponadto na uwagę zasługuję także inna cecha blach – niewchłanianie wody, wilgoci, żaroodporność. Blacha nadaje też ścianie harmonii i ciągłości. Jest to materiał, który nie będzie uwidaczniał miejsc łączenia.

Mamy do wyboru różne kolory blachy. Najbardziej surowe są te stalowe, czyli ze stali szlachetnej i aluminiowej. Ich plus to wrażenie supernowoczesności, jakie wywołają w naszej kuchni. Ponadto jasne kolory powiększą optycznie kuchnię. Zdolność odbijania światła rozjaśni ją.

Z kolei wywołujące cieplejsze uczucia, blachy, które są przyjemniejsze dla oka, to te w kolorze miedzi. Wybierz je zwłaszcza do kuchni w stylu rustykalnym.

Niestety na blachach szybko widać zabrudzenia, odciski palców, tłuszcz. Czyszczenie ich może być naprawdę uciążliwe. To ich główna wada. Można ją nieco zmniejszyć wybierając blachy matowe. Innym rozwiązaniem jest wybór szkła. To jest pod względem utrzymania w czystości zdecydowanie przyjaźniejsze.

]]>