Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Materiały na drzwiczki

Na urok naszego kuchennego wnętrza wpłynie z pewnością materiał, który wybierzemy na drzwiczki mebli kuchennych. Wbrew pozorom wybór nie jest taki oczywisty i jednoznaczny. By cokolwiek postanowić najpierw trzeba wiedzieć jaki mamy wybór.

Najpopularniejsza na front mebli kuchennych jest ciągle chyba płyta MDF, która jest tańsza od drewna. Jest to materiał, który ma od 1,6 do około 2 cm i jest trwały oraz odporny na wilgoć. Można dowolnie kształtować płyty MDF, co pozwoli nam na realizację własnych aranżacyjnych marzeń w naszej kuchni. Wykonuje się je z drewna, jednak z takiego, które jest zmielone i rozdrobnione, a następnie sprasowane pod wpływem wysokiej temperatury. Płyty nie pozostawia się bez pokrycia. Najczęściej nakleja się na nią delikatną folię, która imituje różnego typu materiały – drewno, stal, itd.

Inną opcją jest płyta wiórowa, którą się laminuje, lakieruje lakierem matowym, dającym połysk, albo półmatowym. Można ją kupić w niskiej cenie oraz w wielu kolorach i wzorach, co czyni ją atrakcyjnym materiałem na front mebli kuchennych. Minusem jest brak efektywnych wygięć. Materiał ten bowiem trudno poddaje się obróbce, jest bowiem zbyt kruchy.

Na końcu wspomnijmy o drewnie, najdroższym z przedstawionych materiałów. Wybór w tej kategorii nie jest tak oczywisty. Można bowiem zdecydować się na sosnę, olchę, świerk i droższe gatunki – dąb, czereśnie, jesion, buk. Najlepiej chyba jednak wybierać twarde drewno, np. buk, dąb, które jest twarde i ma ładny kolor.

Z tagami:

, ,